Fırçasız oto yıkama şampuanı ve diğer oto temizlik bakım ürünlerinin kullanımı ile ilgili gelen sorular üzerine bu yazımızda ürünler hakkında bilgiler verdik.

fircasiz

1-Fırçasız oto yıkama şampuanı sıvı ve konsantre halinde 20 kg lık bidon şeklinde satışa sunulmuştur.

Kullanım şekli: Ekteki resimdeki tankın içine konularak kullanılır. Sıvı püskürtme tankı 60 kg dır. Bu tankın üzerinde 3 tane vana bulunur. Tahliye vanası, Deterjan vanası ve hava vanasıdır. Öncelikle tüm vanalar açıkken deterjan vanasından tankın yarısına kadar su konulur. Sonra üzerine 1 kg deterjan boşaltılıp üzerine su eklenir. Tahliye vanası ve deterjan vanası kapatılıp hava vanasından önceden 6 bara ayarlanıp kompresör ile 6 bar hava püskürtülerek su ile deterjanın karışması sağlanır. Bu işlem yapılırken tahliye vanası ve deterjan vanası kapalı olmalıdır. Aksi takdirde sıvı üstünüze püskürür. Hava vanası açık kalır. Tanka ekli sıvı püskürtme tabancası ile sıvı araca püskürtülerek kullanılır.

Bir tank ile ortalama 15 adet araba yıkanır. Yani 1 kg sıvı konsantre deterjan ile yıkanabilecek araba sayısı ortalama 15 adettir.

oto yıkama tankı

2-Jant Temizleyici aracın jantlarının kirlilik durumuna göre 1/1 oranında 1/2 veya 1/3 oranında küçük bir fıs fıs şişesinde su ile karıştırılıp püskürtülüp sünger ile silinerek kullanılır. 25 kg dır.

fıs fıs

3-Lastik Parlatıcı 25 kg dır. Direk fısı fıs içine eklenerek kullanılır. Fıs fıs ile püskürtülüp sünger ile dağıtılır.

4-Torpido parlatıcı 25 kg dır.  Direk fısı fıs içine eklenerek kullanılır. Fıs fıs ile püskürtülüp bir bez ile dağıtılır.

5-Hızlı Cila 25 kg dır.  Kullanım şekli: Bir fıs fıs şişenin içine konur. Direk kullanılır.  Önce araba yıkanır. Ve araba ıslak iken üründen fıs fıs ile arabanın her parçası üzerine 2-3  fıs fıs püskürtülür. Sonra uzaktan arabanın üzerine su tutulup cila iyiece dağıtılır. Ondan sonra araba mikrofiber  temiz bir bezle silinir. aracın parlaklılığını artırır ayrıca toz tutmasını azaltır.

6-Genel Detaylı Temizlik Ürünü: 25 kg dır. Koltuk, döşeme, tavan temizleyicisidir. Aracın kirlilik durumuna göre 1/1 veya 1/2 oranında su ile karıştırılarak kullanılır.  Örneğin aracın koltukları çok kirli ise bir kovanın içerisine bir bardak deterjan bir bardak su koyup karıştırıldıktan sonra sünger bez ile silinir.

7-Sulu Motor Temizleyici: Motorun kirlilik durumuna göre 1/1,  ½ veya 1/3 oranında su ile karıştırılıp fıs fısa konulup motor üzerinde gerekli önlemler alınıp sulu yıkama yapılıyor.

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir