Motor Temizleyici, Motor Temizleme Spreyi

Oto yıkama ve bakım malzemeleri kategorisinde yer alan oto motor temizleme ürünleri motor temizleyici, motor temizleme spreyi kirli motorları temizliğinde etkili bir üründür. Motor yüzeyini özel olarak temizlemek için üretilmiş olan bu ürün ile motor yüzeyinde oluşan yağ, kir ve diğer her türlü leke hızlı ve kolay bir biçimde çıkarılabilir.

Motor temizleme spreyinin en önemli avantajı motor yüzeyinde biriken lekelerin diğer yöntemlere göre daha zahmetsiz ve hızlı bir biçimde çıkarılmasıdır. Özellikle klasik yöntemler ile yapılan yıkamada tam bir temizlik sağlanamaz ve yağ, kir gibi sorunlar kalıcı olmaya devam eder. Motor temizleyici ürünü kullanım şekline bağlı olarak şu şekilde uygulayabilirsiniz.

Motor Temizleyici Sprey, Oto Motor Temizleme Ürünleri

Motor Temizleyici, Motor Temizleme Spreyi

Ürün kullanım öncesinde mutlaka çalkalanmalı ve iç karışım sağlanmalıdır. Motor temizleyici üründe seyreltme düzeyi 1/3 düzeyinde olmalıdır. Tavsiye edilen seyreltme oranı yine 1/3 tür. Motor temizleyici ürün kirli ve yağlı bölgeye bir sprey yardımıyla yakından uygulanmalıdır. Bu işlem tamamlandıktan sonra 5-6 dakika beklemek yeterlidir. Püskürtme sonrasında basınçlı su ile motor yüzeyi temizlenmeli ve kirlerden arındırılmalıdır. Diğer birçok üründe oluşan beyaz lekere motor temizleyici üründe karşılaşmazsınız. Ayrıca aracın plastik kısımlarında herhangi bir zarar meydana gelmemektedir.

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir