Fırçasız Oto Yıkama Makinesi

Bugün birçok oto yıkama işletmesinde karşılaşacağınız fırçasız oto yıkama makinaları farklı birçok alanda da kullanılmaktadır. Oto yıkama merkezleri dışında fırçasız oto yıkama makineleri, işletmelerin endüstriyel temizlik yerlerinde, kimyasalların püskürtülmesi işleminde, zirai ilaçlama alanında ve diğer birçok alanda görebilirsiniz.

Fırçasız Oto Yıkama Makinesi

Fırçasız oto yıkama makinesi ile temizlik sırasında diğer yöntemlerde oluşan çizik çatlak gibi hasarlar ile karşılaşmazsınız. Fırçasız oto yıkama makinası en önemli özelliği içinde bulunan kimyasalı uygulama alanına homojen bir şekilde dağıtması ve büyük ölçüde tasarruf sağlamasıdır. Bu sayede kullanıma bağlı olarak ortaya çıkan sorunlar giderilebilir, müşteri memnuniyeti tam anlamıyla sağlanabilir ve ekonomik açıdan işletmenin giderleri dengelenebilir. Kısaca fırçasız oto yıkama makinesinin kullanım şekli ise şu şekildedir.

Fırçasız Oto Yıkama Makinaları Kullanım Şekli:

  • Fırçasız oto yıkama makinesine 5-6 barlık bir hava basıncı kullanımı yeterlidir.
  • Fırçasız oto yıkama tankına yeteri kadar kimyasal ve diğer ürünler(şampuan, köpük, toz) eklendikten sonra vanalar kapatılır ve 5-6 barlık hava basıncı verilir.
  • Fırçasız oto yıkama makinesin kullanımı sırasında, püskürtme tabancasını kullanmaya başladığınız anda eklemiş olduğunuz ürünler hava basıncı yardımıyla karışır ve anında köpük haline dönüşmektedir.
  • Fırçasız oto yıkama tankının en önemli özelliği eklenen ürünlerin, sıvının ve havanın dengeli olarak karışması ve tank içerisinde her hangi bir kalıntı bırakmamasıdır. Ancak dönemsel olarak tankın altında bulunan tahliye vanası açılmalı ve tank içi temizlenmelidir.
  • Fırçasız oto yıkama makinesi veya diğer ifade ile fırçasız oto yıkama tankı uzun hortumu sayesinde kolay bir kullanım sunmaktadır.

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir